48 saat süren girişimcilik maratonu sona erdi

0

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da 48 saat süren bir girişimcilik maratonu düzenlendi. İlk başvuruda 200 gencin yer aldığı, sonrasında ise ön jüri elemesinden geçmeyi başaran 50 gencin takımlar halinde çalıştığı Girişimcilik Parkı’nda, en iyi girişimcilik projeleri yarıştı. 

Girişimcilik maratonunun kazananları belli oldu

Samsun’da düzenlenen Girişimcilik Parkı, tam 48 saat sürdü. Takımlar Büyükşehir Sanat Merkezi’nden çıkmadan, en iyi girişimcilik projeleri için mücadele etti. 

Etkinlikte katılımcılar Prof. Dr. Kürşat Demiryürek’ten ‘İş Modeli Kanvası’ başlıklı bir eğitim aldı. Ayrıca Aslı Moral Ergin’den ”Tasarım Odaklı Düşünme”, Doç. Dr. Yetkin Bulut’tan ‘Dijital Pazarlama’ ve Özgür Deveci’den ‘Yatırımcıya Sunum’ eğitimleri alındı. 

Gençlerin yazdığı projelerin temelinde teknoloji, inovasyon ve girişimcilik yer alıyordu. İş fikri temelli projelerde ekipler zamanla da yarışarak, zamanı doğru kullanma, takım çalışması ve etkili strateji geliştirme konularında deneyimler elde etti. 

Ekipler hazırladıkları projeleri OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aysun Çetin, OMÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Aslı Çalış Boyacı, TOBB Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Mihriban Akyüz, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nur Aydıner Meral, SAMİKAD Başkanı Münevver Uğurlu’nun bulunduğu jüriye sundu. 

Değerlendirmeler sonunda Muhammet Fatih Akbulut, Başak Demir, Gülcan Erdoğan, İsmail Kılıç ve Ömer Faruk Arslan’dan oluşan ekibin Helimore projesi birinci oldu. 

Caner Dayı, Orhan Arı, Esra Beklemiş, Ertuğrul Bilim, Canan Alkan, Meryem Nisa Erdoğan’dan oluşan ekibin Direc projesi ise ikinci oldu.

Son olarak, Acıktın mı? projesi ile İlkay Baytekin, Turgut Kurt, Özden Çebi, Dilek Çayırezmez’in yer aldığı ekip üçüncülüğe layık görüldü. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>