4D inşaat projeleri için ortaklık kuruldu

0

3D Repo, Dijital İnşaat Platformu’nda 4D görselleştirme özellikleri geliştirmek için Bryden Wood ile ortaklık kuruyor. Böylelikle kullanıcılar, 3D inşaat projelerini zamanla doğrudan Bina Bilgi Modellerinde (BIM) görselleştirebilecek.

Çıktılar sadece 3D Repo’nun web tabanlı platformunda değil, aynı zamanda doğrudan buluttan yüklenerek ve Oculus ve HTC Vive gibi pazarın önde gelen sanal gerçeklik başlıklarından görüntülenebilir olacak.

3D modellemeye zaman boyutunu ekleyerek oluşturulan 4D modelleme, çalışanların zaman çizelgesindeki olayları analiz etmesini ve inşaat sürecindeki görevleri tamamlama süresini görselleştirmesini sağlar.

İnşaatın sanal modellemesini oluşturacak ve yapılacak işlerin zamanını tayin edecek olan sistem, üreticiler için verimlilik ve hız artışı sağlayacak. Ayrıca müşteriler, inşaatın anlık durumunu gözlemleyebilecek.

3D Repo ve Bryden Wood, bu yeni gelişmeyi, 18-19 Ekim’de Londra ExCeL’deki Dijital İnşaat Haftası’nda tanıtacak. Ziyaretçiler, 3D Repo’nun sanal gerçeklik atölyesinde kendileri için sunulan çözümü deneyimleyebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>