4G, 3G’nin Yerini Alıyor!

0

4G bildiğiniz gibi uzun bir süredir, birçok markette kullanımda. Görülen de o ki 4G hızı ve teknolojisi, piyasada iz bırakmaya devam ediyor. Grafikler bize söylüyor ki; 3G kullanımı düşerken, 4G kullanımı aynı oranda artıyor. Aslında 2015’in üçüncü çeyreğinde, yani küresel olarak 4G kullanılmayabaşlandığında, 3G kullanımını bastırmıştı. Şimdi ise Internet kullanıcılarının%29’u mobil internet’te 4G’yi tercih ediyor. 3G kullananlar ise %25’te kalıyor.

15-12/17/cotd-charts-17-dec-2015-4g-overtakes-3g-on-mobile.png

4G kullanımının kıtasal olarak Kuzey Amerika‘da çok yaygın olduğunu görsek de ülke bazında 4G‘yi en çok kullanan ülkeler sıralamasındaSingapur, Hong Kong ve Güney Kore başı çekiyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri altyapısal zeminin hazır olması olarak gösterilebilir. Görünen o ki 4G kullanımı artıyor ve görünen o ki dominant bağlantı şekli olma yolunda da hızla ilerliyor.

 

Kaynak: ShiftDelete.Net

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>