4G tüm IoT hücresel modül modellerinin yüzde 60’ını oluşturuyor

0

IoT hücresel modül modelleri

Küresel teknoloji istihbarat firması ABI Research, son iki yıldır 52 IoT hücresel modül tedarikçisinin faaliyetlerini aktif olarak izliyor. ABI Research’te IoT Donanım ve Cihaz Araştırma Analisti Harriet Sumnall: “5G bir yenilik olmasa da yalnızca 45 adet kataloglanmış 5G IoT modülü modeli mevcut” diyor.

Sumnall: “5G’nin otomotiv alanı dışındaki birçok IoT uygulamasına ve sabit kablosuz terminallere uygulanamaması nedeniyle, 5G temel bant modemlerin tüketici mobil geniş bant pazarını hedef alması nedeniyle bu şaşırtıcı değil” diyor.

4G, kataloglanan modül modellerinin yüzde 60’ını temsil ediyor ve hem yüksek bant genişliğini (Cat.12 ila Cat.20) hem de düşük bant genişliğini (Cat.1 ila Cat.4) kapsıyor. Buna ek olarak, 4G küresel olarak kullanılabilen bir teknolojidir ve IoT cihazlarının orta ve uzun vadeli geleceğe yönelik testleri için mevcut teknoloji seçimidir. Bununla birlikte Katalogdaki modül modellerinin %20’sini oluşturan, Düşük Güç Geniş Alan (LPWA) teknolojilerine sahip modeller, yani NB-IoT ve LTE-M oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>