5 gün önce 10 yıl sonra #10 – Yapay zeka

0

TechInside.com’da Cuma akşamları saat 17.00’de gerçekleştirdiğimiz “5 gün önce 10 yıl sonra” adlı canlı yayınımızda, sektörün geçen haftadaki önemli olaylarını ve 10 yıl sonrayı konuşmaya devam ediyoruz. Bu hafta ise haberler arasından çıkıp yaşama dahil olmaya başlayan yapay zeka konusunu işliyoruz.

İkinci Dünya Savaşı’nda Almanlar’ın Enigma cihazındaki şifreli yazışmalarını kırmayı başaran ve günümüz bilgisayarlarının oluşmasını sağlayan en önemli isimlerden biri olan Alan Turing’in “makineler düşünebilir mi?” sorusuyla hayatımıza giren yapay zeka kavramı, bugün teknolojinin gelişimiyle yaşamın her alanında kendini hissettirmeye başlıyor.

Programımızda Turing’in açtığı yolda yapılan çalışmaları, yapay zeka – robot ilişkisini, yapay zekanın şirketlerin yönetiminde ne zaman yer almasının beklendiğini ve gezegenimizi nasıl etkileyeceğini konuşacağız.

Her hafta olduğu gibi benzersiz bir içerikle sunacağımız programımızda canlı yayın sırasında da sorularınızı iletebilirsiniz.

Programımız YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanıyor ve daha sonra kaydediliyor. Kaçıranlar diledikleri zaman tekrarını izleyebiliyor. Kanalımıza abone olarak TechInside’da yayınlanan tüm videolara erişebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>