5 gün önce 10 yıl sonra #6 – Ülkelerin Siber Güvenliği

0

TechInside.com’da Cuma akşamları saat 17.00’de yaptığımız “5 gün önce 10 yıl sonra” adlı canlı yayınımızda, sektörün geçen haftadaki önemli olaylarını ve 10 yıl sonrayı konuşmaya devam ediyoruz. Bu haftaki konumuz Ülkelerin siber güvenliği.

TechInside.com olarak, başladığımız video serisine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu hafta, ülkelerin siber güvenlik konusundaki çalışmalarını ele alıyoruz.

Programımız YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanıyor ve daha sonra kaydediliyor. Kaçıranlar diledikleri zaman tekrarını izleyebiliyor. Kanalımıza abone olarak TechInside’da yayınlanan tüm videolara erişebilirsiniz.

Ülkeler siber güvenliğe neden önem vermeli?

ABD Başkanı Barack Obama’nın, “Ülkeme yapılacak bir siber saldırıyı gerçek savaş sebebi sayarım.” demesinin üzerinden yıllar geçti. Artık siber güvenlik konusunda her geçen gün daha fazla ülke kendi bünyesinde sanal dünyada çarpışan ordular kuruyor. Bu ekipler gelen siber saldırılara yanıt vermenin yanında istihbarat toplama amacını da güdüyor. Türkiye’de de bu alanda özellikle TÜBİTAK bünyesinde çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü de eklememiz gerekiyor.

Melih Çelik ve Kerem Enginar’ın sunumuyla altıncı bölüm karşınızda, iyi seyirler…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>