52 milyon dolarlık kayıp! EOS Ecosystem cüzdanı kapatıldı

0

EOS Ecosystem cüzdanı

Yüksek getiri vaat eden EOS Ecosystem cüzdanı kapatıldı. EOS Ecosystem’in kapatılmasıyla kullanıcılar hesaplarına erişemediklerini bildirdi.

EOS Ecosystem cüzdanı dolandırıcılıkla suçlanıyor

Blockchain ve kripto para piyasasında birçok kez dolandırıcılık vakalarıyla karşı karşıya kalıyoruz. Özellikle kullanıcılarına yüksek getiri vaat eden platformlar, bir süre sonra dolandırıcılık vakalarıyla anılabiliyor.

Çin merkezli ChainNews tarafından paylaşılan bilgilere göre, kullanıcılar EOS Ecosystem ile ilgili önemli sorunlar yaşıyor. EOS Ecosystem’in kurucularının, platformu kapattığı ve 52 milyon dolarlık kullanıcı fonuyla birlikte kaçtığı iddia ediliyor. Kullanıcılar da EOS Ecosystem hesaplarına giriş yapamadıklarını ve yatırımlarına erişemediklerini söylüyor.

EOS Ecosystem hakkında daha önce birçok kez saadet zinciri olduğuna yönelik haberler çıkmış ve güvenilir olmadığı belirtilmişti. Ancak EOS Ecosystem buna rağmen iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Kullanıcıların hesaplarına erişemiyor olması ve EOS Ecosystem tarafından halen bir bilgi paylaşılmaması, bu iddiaların gerçek olma ihtimalini daha da güçlendiriyor.

Daha önce EOS Vote, EOSCUBE ve EOSFIN de yatırım dolandırıcılığı ile gündeme gelmiş ve hileli platformlar olduğu ortaya çıkmıştı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>