5G abone sayısı hızla artıyor

0

5G abone sayısı

Güney Kore’de 5G abone sayısı hızlı yükselişine devam ediyor. Son verilere göre abone sayısı 7 milyonu geçmiş durumda.

Güney Kore’de 5G abone sayısı 7 milyonu geçti

Dünyada teknoloji üslerinden biri olan Güney Kore, 5G’ye en hızlı geçiş yapan ülkeler arasında yer alıyor. Ülkedeki 5G’li abone sayısı, hızlı bir şekilde yükselişine devam ediyor.

Açıklanan son verilere göre ülkedeki 5G’li abone sayısı 7 milyonu geçmiş durumda. Bunda Güney Kore’nin 2019 yılında 3 büyük operatörle yaptığı anlaşmanın da büyük bir payı olduğu belirtiliyor. Ayrıca ülkedeki abone sayısının artış hızı da artış gösteriyor. Mart ayında 520 bin yeni abone kazanılırken, Mayıs ayında bu sayı 536 bine çıktı.

Ancak ülkedeki toplam abone sayısı 69 milyon seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde, şu anda 5G’ye ulaşan abonelerin yüzde 10 civarında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ülkedeki kapsamlı 5G tanıtımları ve vatandaşların büyük bir ilgi göstermesi nedeniyle Güney Kore’de 5G’ye geçiş çok hızlı olacak gibi görünüyor. Ayrıca ülkede 115 bin 5G baz istasyonu kurma çalışmalarında sona yaklaşılması, bu konuda ne kadar kararlı olunduğunu gösteriyor.

Güney Kore hükümeti de 3 operatöre 3.4 milyar dolarlık yatırım yaptı ve 2022 yılında son kullanıcıya kadar ulaşılmasını hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>