5G için Samsung ve NEC güçlerini birleştirdi!

0

Uzun yıllardır kullanılan 4G’nin ardından gelecek yeni nesil 5G teknolojisi için hazırlıklar tamamlanmak üzere! Son olarak Samsung ve NEC, 5G için güçlerini birleştirdiklerini duyurdu.

İlk olarak 2010’da duyurulan 4G teknolojisinin sonuna yaklaşılmakta. Emin adımlarla ilerleyen ve tüm dünyada kullanılmak için son hazırlıklarını yapan 5G teknolojisinin ortaklıkları da yavaş yavaş şekillenmeye başladı.

AT&T 5 ABD şehrinde daha mobil 5G hizmeti başlatacak

Samsung ve NEC, 5G için imzayı attı

5G çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Samsung ve NEC, bu konuda işbirliği yaparak ortak anlaşma imzaladılar. Güney Koreli ve Japon teknoloji devleri önümüzdeki süreçte önemli bir kısmını 5G’nin oluşturduğu gelecek nesil iş portföyünü birlikte genişletmek için çalışacak.

NEC’in IT tecrübesi, Samsung’un 5G teknolojisi ile birleşecek

Anlaşmanın bir parçası olarak NEC, IT konusundaki uzmanlığını Samsung‘un 5G teknolojisiyle birleştirecek. Samsung ve NEC‘in anlaşması sonucunda her bölge için ayrı olarak yerelleştirilecek biçimde taşıyıcılar sağlanacak. Bu taşıyıcılar karşılaşılacak herhangi bir problemde esnek ve pratik 5G çözümleri sunacak. Özelleştirilmiş servisler ise sorunları çözmek için devamlı bu taşıyıcılarla etkileşim halinde olacak.

NEC’in başkan yardımcısı olan Atsuo Kawamura, Samsung ile ortaklık konusunda kendilerinden emin olduklarını söyledi ve bu ortaklık sonucunda 5G teknolojisindeki liderliklerini kuvvetlendireceklerini açıkladı.

Samsung yıl sonuna kadar 5G teknolojisini devreye sokacak

Altyapısı konusunda büyük ilerleme kaydeden Samsung, 5G teknolojisi konusunda Qualcomm’la da bir ortaklık anlaşması duyurmuştu. Yeni nesil 5G bağlantısına büyük önem vere Koreli teknoloji devi, bu yılın sonuna kadar ülkesinde mobil tabanlı 5G servisini yerel bir taşıyıcı ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>