800 adet çevreci kamyon alınacak

0

çevreci nakliyat

Nikola Motors kamyonlar ile çevreci nakliyat yapılması hedefleniyor. Anheuser-Busch tarafından satın alınan 800 adet yeni Nikola Motors, çevreci nakliyat için yollarda olacak.

Çevreci nakliyat ile karbon ayak izi yüzde 18 azalacak

Özellikle büyük işletmelerin yeşil teknolojilere yatırım yapması, karbon ayak izlerinin azaltılmasında kritik öneme sahip. Yeşil teknolojiye yatırım yapan yeni şirketlerden biri de 30.000 çalışanı ve 12 bira fabrikasıyla, Kuzey Amerika’da faaliyet gösteren Anheuser-Busch oldu. Şirket karbon ayak izini azaltmak için Nikola Motors’un Hidrojen-elektrik yakıtlı kamyonlarından 800 adet sipariş edeceğini duyurdu. 375.000 dolardan satılan bu kamyonlar için toplamda 300 milyon dolar değerinde harcama yapılacak.

Bu, şirketin yeşil ulaşım yaptığı ilk yatırım değil. Daha önce Aralık ayında Anheuser-Busch, 40 adet Tesla Semis kamyon siparişi vermişti. Yani ulaşım filosunda yeşil teknolojileri kullanmaya yönelik çalışmalara imza attığını söyleyebiliriz.

Şirket, 800’den fazla çevreci kamyon ile karbon emisyonlarını yüzde 18 oranında azaltacağını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>