A.T. Kearney’den sosyal girişimlere destek

0

Danışmanlık şirketi iki programa destek verecek

 Küresel yönetim danışmanlık şirketi A.T. Kearney, sosyal girişimleri desteklemek için başlattığı Social Impact – Idea Factory yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Şirket, Small Projects İstanbul ile Koç Üniversitesi Global Aid girişimlerinin eğitim programlarına destek sağlayacağını duyurdu.

Small Projects ve Koç Üniversitesi Global Aid’in çalışmaları

A.T. Kearney, Small Projects İstanbul girişiminin Fatih’teki mülteci ailelerinin çocuklarına vereceği sosyal entegrasyon eğitimleri ile Koç Üniversitesi Global Aid’in Gaziantep’te düzenleyeceği Anlaş, Kaynaş, Beraber Paylaş programını destekleyecek. Small Projects İstanbul’un Fatih ilçesinde A.T. Kearney’in desteğiyle düzenleyeceği program, 200 mülteci ailenin 4-18 yaş arasındaki 350 çocuğuna eğitim verilmesini hedefliyor. Koç Üniversitesi öğrencisi bir grup gencin kurduğu Global Aid programı ise daha önce İstanbul’da mülteci çocukların da eğitim gördüğü bir ortaokulda öğrencilere yönelik olarak düzenlenen ve başarılı sonuçlar veren eğitim atölyesini A.T. Kearney’in desteğiyle Gaziantep’e taşımayı hedefliyor. 

1926’da ABD’de kurulan A.T. Kearney’nin 40’dan fazla ülkede 3 bin 600’ü aşan çalışanı bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>