AAA sürücüsüz otomobilleri test ediyor

0

AAA sürücüsüz

AAA sürücüsüz otomobilleri test ederek bu araçların trafiğe çıkış süreci hakkında öngörüler sunuyor. AAA sürücüsüz otomobil testlerinden elde ettiği verileri diğer şirketler ile paylaşacak.

AAA sürücüsüz otomobil testleri

Tamamen sürücüsüz otomobiller güvenli olana kadar, trafikte kullanılmasına izin verilmiyor. Bu sürecin ne zaman tamamlanacağına yönelik ise birçok test yapıyor. Amerikan Otomobil Birliği (AAA), “Asimov” sisteminin kendi kendine sürüş araçlarını test ederek bu geçiş süreci hakkında veri topluyor. Bu bilgi toplama ve güvenlik kriterleri geliştirme çalışmalarının sürücüsüz araç geliştiren şirketler tarafından kullanılması amaçlanıyor.

AAA Nevada & Utah CEO’su Tim Condon bu çalışmalarıyla ilgili olarak “otomobil üreticileri için bir plan hazırlayarak kamuya duyurmayı umuyoruz” dedi. Kısa süre önce yapılan bir AAA anketi ise Amerikalı’ların yüzde 75’inin kendi kendine sürüş araçlarından kuşku duyduklarını ortaya koydu.

Dolayısıyla bu araçların yaygınlaşabilmesi için öncelikle halk arasında güvenin sağlanabilmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>