AB Google’a 2 aylık süre tanıdı

AB Google
AB Google

AB Google’a otel ve uçuş arama sonuçlarını iyileştirmesi için 2 aylık süre tanıdığını açıkladı. Google’ın kullanıcıları yanlış yönlendirmemesi istendi.

AB Google’dan 2 aylık sürede iyileştirme istedi

Avrupa Komisyonu ve AB tüketici yetkilileri yaptığı açıklamada, Google’ın uçuşlar ve oteller için internet arama sonuçlarını sunma şeklini iyileştirmek ve bunları nasıl sıraladığını veya olası yaptırımlarla karşı karşıya olduğunu açıklamak için iki ayı olduğunu söyledi.

Dünyanın en popüler internet arama motoru, uzun zamandır dünya çapındaki antitröst uygulayıcıları ve tüketici gruplarının ticari uygulamaları nedeniyle incelemelerle karşı karşıya kaldı ve bazı durumlarda ağır para cezalarına çarptırıldı. En son şikayetler ise Google Flights ve Google Hotels hizmetlerinin fiyatlarına oldu.

AB Adalet Komiseri Didier Reynders, “AB tüketicileri tatillerini planlamak için arama motorlarını kullanırken yanlış yönlendirilemez. Tüketicileri seçimlerini şeffaf ve tarafsız bilgilere dayanarak yapmaları için yetkilendirmemiz gerekiyor.” dedi. Google’ın önerileri yeterli olmazsa, ajanslar konuyu şirketle daha detaylı görüşecek ve yaptırım uygulayabilecek.

Google yaptığı açıklamada, “Bu diyaloğu memnuniyetle karşılıyoruz ve kullanıcılarımız için iyi olacak ve daha fazla şeffaflık sağlayacak iyileştirmeleri nasıl yapabileceğimizi görmek için tüketici koruma kurumları ve Avrupa Komisyonu ile yakın bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz