Abacus.ai gerçek zamanlı derin öğrenme sunacak

0

gerçek zamanlı derin öğrenme

Abacus.ai işletmeler için gerçek zamanlı derin öğrenme sunacak. Startup, bunun için geliştirdiği API’i hizmete açtı.

Gerçek zamanlı derin öğrenme fırsatı

Ticari yapay zeka sistemleri kuran San Francisco merkezli Abacus.ai, tahminler gibi görevler için gerçek zamanlı verileri makine öğrenme modellerine besleyecek bir API hizmetini açtığını duyurdu.

Abacus, müşteriler için derin öğrenme modeli oluşturmayı otomatikleştirmenin bir yolu olan bir tür otomatik makine öğrenimi ile piyasaya çıkmıştı. Şirket, 20 binden fazla model kullanan 6 binden fazla müşteriyi bir araya getirdi. Daha önce bu hizmet Abacus’un sunacağı otomatik modellerle sınırlıydı. Artık hizmet, müşterinin getirdiği herhangi bir TensorFlow veya Pytorch modelini alacak ve bunu şirketin “uçtan uca, gerçek zamanlı derin öğrenme sistemi” dediği sisteme bağlayacak.

Ayrıca yapay zeka girişimi Abacus.ai, derin öğrenme modellerinin oluşturulmasını otomatikleştirmek için B Serisi finansmanda 22 milyon dolar elde etti. CEO ve kurucu ortak Bindu Reddy, yazılımın “gerçek zamanlı bir derin öğrenme sistemini hızlı bir şekilde ayağa kaldırmak için kullanabilecek tek hizmet” olduğunu söyledi. Sistem, Abacus.ai tarafından geliştirilen ve veri akışının yanı sıra vektör eşleştirmeyi sağlayan modülleri içerir. Vektör eşleştirme, bir benzerlik özelliği hesaplayarak sorguları ilgili içerikle eşleştirebilen ScanNN adlı bir Google hizmetine benziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>