ABB güç dönüştürme bölümünü satıyor

0

ABB güç dönüştürme

İsviçre merkezli mühendislik ve teknoloji şirketi ABB yaptığı açıklamada, ABB’nin ABD merkezli güç dönüştürme işini AcBel Polytech Inc’e 505 milyon dolara sattığını söyledi.

Tayvan merkezli AcBel, anlaşmanın 5G, veri merkezleri, yüksek performanslı bilgi işlem ve elektrikli araç şarjı gibi alanları kapsayan ürün portföyünün tamamlanmasına yardımcı olurken, güç kaynağı endüstrisinin güncellenmesini ve Kuzey Amerika pazarının gelişimini hızlandıracağını söyledi.

AcBel yaptığı açıklamada, ABD ve Tayvan makamlarının onayına tabi olan anlaşmanın 2023’ün ikinci yarısında tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Satış, ABB’nin güç aktarım ünitesi Dodge’u satmasına ve turboşarj işletmesi Accelleron’u hissedarlara devretmesine yol açan şirket portföyünü küçültme önlemlerinin son kısmı olarak yer alıyor.

ABB telekomünikasyon, veri merkezleri ve genel endüstri için ürünler sağlayan Dönüşüm işinin satışından küçük bir operasyonel olmayan defter kazancı elde etmeyi beklediğini söyledi. İcra Kurulu Başkanı Bjorn Rosengren, ABB tarafından 2020’nin sonunda duyurulan bölümsel portföy elden çıkarma işlemlerini tamamlayan anlaşmadan “memnun” olduğunu söyledi. Şirket , Power Conversion’ın 2018’de GE Industrial Solutions’ın satın alınmasının bir parçası olarak ABB tarafından satın alındığını ve ABB’nin çekirdeği olmadığını belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>