Techinside Google News
Techinside Google News

ABB şarj istasyonları modellerine yenisini ekledi

ABB şarj istasyonları modelleri arasında A400’ü ekledi. Yeni model A400, markanın en dayanıklı şarj istasyonu olarak dikkat çekiyor.

ABB’nin en yeni elektrkli araç şarj cihazı, şarj cihazı fiyatlarının ötesine geçiyor ve son kullanıcılar için güvenilir bir şarj deneyimi sunarken, operatörler için de maliyet etkinliği sunuyor. ünyanın en hızlı elektrikli araç şarj cihazıyla övünen ABB E-mobility, A400’ü piyasaya sürerek şarj altyapısını bir üst seviyeye taşıdı.

Şirket, en yeni ürününü iPhone ile karşılaştırıyor ve A400’ün, Apple’ın akıllı telefonlarda yaptığı devrime benzer şekilde, şarj cihazı kullanıcıları için kullanıcı deneyimini yeniden tanımlayacağını öngörüyor. Elektrikli araçların dünya çapında benimsenmesinin artmasıyla birlikte, elektrikli araç şarj sağlayıcıları arasındaki rekabet de kızışıyor.

- Advertisement -

ABB şarj istasyonları portföyü

Sadece üç dakikada 100 km menzil sunabilen dünyanın en hızlı şarj cihazı Terra 360’ı piyasaya süren ABB, artık elektrikli araç şarj cihazlarının geleceğinin yalnızca şarj hızında değil, aynı zamanda kullanıcı dostu tasarımda da yattığını düşünüyor. ABB Kuzey Amerika başkanı Chris Nordh, Interesting Engineering ile yaptığı röportajda sektördeki ortalama şarj başarı oranının yüzde 65 olduğunu söyledi. Şirket, A400 ile bu oranı yüzde 99’a çıkarmayı ve benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunmayı planlıyor.

Adından da anlaşılacağı gibi A400, takılı araçların gereksinimlerine bağlı olarak çıkışını 50 kW’lık bir parçacık düzeyinde dinamik olarak dağıtabilen iki şarj bağlantı noktasına sahip 400 kilowatt’lık bir şarj cihaz. ABB, yalnızca dış görünüşü şık değil aynı zamanda içi de modern olan çok yalın bir şarj cihazı sunmuş olmaktan gurur duyuyor. Nordh: “Dahili kablolamayı yüzde 80’in üzerinde azalttık. Bu da toplam sahip olma maliyetini ve servis kolaylığını etkileyecek” diyor.

ABB, rakip şarj cihazlarının ömrünü yaklaşık beş ila altı yıl arasında sabitliyor. Ancak A400, on yıl boyunca çalışacak bir şarj cihazı sunmayı ve böylece sahip olma maliyetini daha uzun bir süreye yaymayı hedefliyor. ABB, bunu dikey olarak gerçekleştirmek amacıyla şarj cihazı bileşenlerini entegre etmek için kapsamlı bir plan üstlendi. Şirket, şarj noktası operatörleri (CPO’lar) tarafından satın alınacak şarj cihazları için daha yüksek güvenilirlik ve çalışma süresi sağlayacak bileşenleri tasarladı ve üretti. A400, CPO’ların şarj cihazlarının görünümünü ve verdiği hissi özelleştirmesine olanak tanıyacak ancak aynı zamanda son kullanıcıya tüketici elektroniği benzeri bir deneyim sunmaya da yatırım yaptı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir