ABD 5G için marka olmayı hedefliyor

0

ABD 5G

ABD 5G konusundaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bunun için sektörün önemli bir ismi, ABD’nin 5G çalışmalarında öncü olacak.

ABD 5G yatırımlarına devam ediyor

Önümüzdeki birkaç yılı domine etmesi beklenen 5G teknolojisi çok hızlı bir şekilde gelişimine devam ediyor. Bununla birlikte, 5G konusunda dünya devi ise şüphesiz Asya ülkeleri.

Özellikle de Çin, bu konuda bir hayli ileri teknolojiye sahip. Huawei gibi şirketler, hem hız hem de 5G’nin yaygınlaşması konusunda öncü çalışmalara imza atıyor. ABD bu konuda geri planda kalmamak için kendi bünyesinde başarılı bir şirket çıkarmayı planlıyor. Bunun için Cisco ve Oracle ile yapılan görüşmelerin ardından, artık somut adımlar atılmaya başlandı.

ABD yaptığı görüşmelerin ardından Cisco’ya daha fazla ağırlık vermeye başladı. Bununla birlikte Nokia-Siemens veya Ercisson şirketlerinden birini satın almak için girişimler başladı. Nokia ve Ericsson’un 5G’de hız rekorları kırmasının yanı sır Siemens’in ağ teknolojileri alanındaki uzmanlığı ABD’nin bu şirketlere yönelmesine neden oldu. ABD’nin önümüzdeki günlerde satın alma için çalışmalarına hız vermesi sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>