ABD açık deniz rüzgar enerjisi çiftliğini onayladı

0

açık deniz rüzgar enerjisi çiftliği

Biden yönetimi açık deniz rüzgar enerjisi çiftliği projesini onayladı. Bu çiftlik, ABD’deki ilk büyük ölçekli açık deniz rüzgar çiftliği olacak.

Biden onayladı: ABD açık deniz rüzgar enerjisi çiftliği kuruyor

Biden yönetimi, ABD’deki açık deniz rüzgar enerjisini artırma vaadini hızla yerine getiriyor. Kabine, ABD’deki ilk “büyük ölçekli” açık deniz rüzgar çiftliği olan Vineyard Wind projesini onayladı.

Proje kapsamında Martha’s Vineyard’ın 12 deniz mili açığında 84 türbin dizisi yer alacak. Kurulacak olan çiftlik 800 MW kapasitede olacak ve 400 bine kadar ev ve ofise güç sağlayabilecek.

Yönetim, projenin 3 bin 600 yeni iş imkanı da sunacağını belirtti. Çiftliğin ne zaman devreye alınacağı ise henüz açıklanmadı.

ABD’de açık deniz rüzgar çiftlikleri için çok ciddi bir planlama yapıyor. İçişleri Bakanlığı iki yeni proje üzerinde çalışıyor ve 2030 yılına kadar 30 GW seviyelerine ulaşılması hedefleniyor. ABD, yenilenebilir enerji odağındaki çalışmalarda açık deniz türbinlerle yeni bir döneme girecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>