ABD başkan adayı kripto para vaadi verdi

0

ABD başkan adayı kripto para

ABD başkan adayı kripto para konusunda önemli vaadlerde bulundu. Andrew Yang, kripto paralara yönelik devlet düzenlemelerini önleyeceğini söyledi.

ABD başkan adayı kripto para planını açıkladı

ABD başkan adayı Andrew Yang, başkanlık seçimine kısa bir süre kala vaadlerini ardı ardına açıklmaya başladı. Yang’ı’ vaadleri arasında en çok dikkat çeken ise kripto para sektörüne yönelik yaklaşımı oldu.

Yang, dijital varlık piyasasına yönelikNew York BitLicense gibi devlet düzenlemelerini önlemenin sözünü verdi.

Blockchaini kilit bir teknoloji olarak vurgulayan Yang eğer başkan seçilirse kripto vergi konusunu netleştirmeyi, tokenları tanımlamayı ve tüketicileri koruyarak rekabeti teşvik etmeyi önerdi. Bu hamlenin, kripto paralara yönelik yasama netliği getireceği de belirtiliyor.

Yang, yapacağı hamlelerle kirpto para konusunda kitlesel kabullenmeyi engelleyen belirsizliklerinin ortadan kalkacağını ve tüm ülkede kripto paralar konusunda yeni bir dönemin başlayacağını duyurdu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>