ABD Başkan adayı Twitter’da 1.6 milyon takipçisini sildi

0

ABD’nin kısa süre önce istifa eden BM temsilcisi, Nikki Haley, 1.6 milyon takipçiye sahip Twitter hesabındaki tüm takipçileri silmek zorunda bırakıldı.

Yönetmeliği uygulamadı

Obama döneminde çıkartılan yönetmelikle, kamu çalışanlarının, bürokratların, devlet görevlilerinin, sosyal medya hesabındaki tüm fotoğrafları, paylaşımları, kullanıcıları, takipçileri sıfırlayarak temiz bir sosyal medya hesabı açması gerekiyordu.

Ancak BM temcilsici Nikki Halley, bir şekilde bu kuralı uygulamaktan kaçındı. Trump döneminde ise Trump’ın kararlarını BM’de çok sert savunması ve tüm dünyayı tehdit etmesiyle öne çıkan Haley için ABD yönetimi henüz bir adım atmamıştı.

Fakat, Haley’in istifa etmesi ve 2020’de yapılacak başkanlık seçimlerinde adının Başkan adayları arasında geçmesi nedeniyle Trump yönetimi sert önlemlerini hayata geçirdi.

Dış işleri bakanlığı Haley’e, Twittr hesabını temizlemesi emrini verdi. Bu şekilde, Haley’in başkanlık propagandası için kullanacağı çok değerli Twitter hesabı pasifize edilmiş oldu.

Ancak Haley, durumu takipçilerine anlatıp, kendisini yeniden takip etmelerini isteyen bir tweet yayınladıktan sonra, takipçi sayısı bir günde sıfırdan 200 bine çıktı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>