ABD bitcoin madenciliğinde lider oldu

0

ABD bitcoin madenciliği

Çin’i geride bırakarak ABD bitcoin madenciliğinde lider oldu. Çin’de madenciliğe yönelik yapılan yasaklamalar, ABD’yi ön plana çıkardı.

ABD bitcoin madenciliğinde lider olmayı başardı

İngiltere’nin Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından günü yayınlanan veriler, ABD’nin dünyadaki bitcoin madenciliğinin en büyük payını oluşturmak için Çin’i geride bıraktığını gösterdi.

Çinli yetkililer bu yılın başlarında madencilerin dükkanlarını kapatmasına veya denizaşırı ülkelere taşınmasına neden olan faaliyeti yasakladı.

Veriler, Çin’in “hash oranı” olarak bilinen küresel bitcoin ağına bağlı bilgisayarların gücündeki payının Mayıs ayındaki %44’ten Temmuz ayına kadar sıfıra düştüğünü gösterdi.

Ayrıca verilere, ABD’nin şu anda Ağustos sonu itibarıyla küresel hash oranının yaklaşık yüzde 35,4’üyle madencilikte en büyük paya sahip olduğunu ve onu Kazakistan ve Rusya’yı izlediğini gösterdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>