ABD çalışma kurulu Amazon’u suçlu buldu

0

Amazon suçlu

Haksız yere işten çıkartma yaptığı için ABD çalışma kurulu Amazon’u suçlu buldu. Özellikle Amazon’un sendika organizatörlerine karşı tutumu dikkat çekti.

ABD çalışma kurulu Amazon’u suçlu bulduğunu açıkladı

Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu (NLRB), Amazon’un New York Staten Island’daki depolarını sendikalaştırmaya çalıştığı için eski işçi Daequan Smith’i yasadışı bir şekilde işten çıkardığını belirledi.

Amazon İşçi Sendikası’nın (ALU) organizatörlerinden biri olan Smith, Ekim 2021’de işten atıldı. Grup, işten çıkarılmasının ardından NLRB’ye haksız işçi uygulamaları şikayetinde bulunarak, şirketi Smith’in açık desteği nedeniyle yasadışı misilleme yapmakla suçladı. Bloomberg’e göre, yönetim kurulu grubun iddialarında haklılık buldu ve dava çözülmezse e-ticaret devi hakkında resmi bir şikayette bulunmayı planlıyor.

Amazon İşçi Sendikası, eski ve mevcut şirket çalışanlarından oluşuyor ve büyük ulusal sendikalarla bağlantısı olmayan bağımsız bir grup. Grup, geçen yıl Amazon’un Staten Island’daki yerine getirme merkezlerini bir araya getirmede başarısız olsa da Aralık ayında NLRB’ye yeniden başvuruda bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>