ABD, Facebook’tan Libra’yı durdurmasını istedi

0

Facebook’un kripto para macerasında beklenen oldu.

Uzun süredir kripto para geliştirmeye çalıştığı bilinen Facebook, kısa süre önce Libra ismini verdiği kripto para birimini medyaya tanıtmıştı. Ancak ABD yöneticileri bu yeni gelişmeden pek memnun olmadı.

Dünyanın parasını Facebook mu basacak?

ABD merkez bankasının para basma gücünün elinden alınması anlamına gelebilecek alternatif alışveriş yöntemi olarak değrlendirilen Libra konusunda endişeli olan ABD yönetimi, senato alt kurullarında yaptığı değerlendirme sonucunda Facebook’a Libra çalışmalarını durdurması konusunda çağrı yapılması kararını aldı.

Buna göre, Libra’nın ABD ve dünya ekonomisine olası etkileri iyice araştırılmadan ve ABD ekonomisine katkıları somuşturulmadan Libra’nın kullanılmasının sakıncalı olduğu vurgulandı.

ABD yönetimi, Facebook’un 2 milyar kullanıcıya sahip olması nedeniyle Libra’nın dünyadaki en yaygın kullanılan para birimi olarak, Dolar’ın yerini alabileceğine dair endişe taşıyor. Bu endişeler ise senatodaki Libra tartışmalarında yüksek sesle dile getiriliyor. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>