ABD hükümeti işlemci sorununa çözüm arıyor

0

ABD hükümeti işlemci

Küresel ölçekte tüm dünyada işlemci sorunu yaşanıyor. ABD hükümeti işlemci sorunu için kesin bir çözüm arayışına girişti.

ABD hükümeti işlemci sorununu çözmek istiyor

Pandemi döneminde elektronik sektörüne olan talep, işlemci taleplerinde hızlı bir artışa neden oldu. Bu artan talebi üreticiler karşılamakta bir hayli zorlanıyor.

ABD hükümeti, küresel ölçekte yaşanan bu sorunu karşılamak için kesin bir çözüm arıyor. ABD’de göreve başlayan Biden hükümeti, işlemci üretimi konusunda agresif bir yol haritası izleyecek. Bunun için Tayvan Ekonomi Bakanlığı ile iş birliği içinde çalışmalar yürütülebilir. Ortak bir şekilde oluşturulacak planda, tedarik zincirindeki darboğazlar mercek altına alınacak. Bununla birlikte kalıcı çözümler için arayışa geçilecek.

ABD hükümeti, üretimi kendi ülkesine kaydırarak olası sorunlarla direkt olarak ilgilenmeyi hedefliyor. Ayrıca ülkede Intel ve Qualcomm gibi dev şirketler ABD hükümetinden vergi muafiyeti istiyor. ABD, uzun vadede bu konuda yeni bir ekonomik politika da izleyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>