ABD kripto para fiyat manipülasyonunu soruşturacak

0

Kripto para birimi

Kritpo paralara olan yoğun ilgi son iki senede kripto para fiyatlarının abartılı boyutlara ulaşmasını sağladı. Ancak aynı zamanda yaşanan yüksek volatilite fiyatların aniden çok düşmesine veya çok yükselmesine de neden olarak yatırımcıları mağdur edebiliyor. 

Bu işin arkasında kim var?

ABD Adalet Bakanlığı şimdi kripto paraların fiyatlarının kasten ve sistematik şekilde manipüle edildiğini ve bu sayede küçük yatırımcılarının zarara uğratıldığı iddiasını soruşturma altına aldı.

Özellikle de Bitcoin ve Ethereum gibi piyasadaki güçlü para birimleri üzerinde fiyat manipülasyonu olup olmadığını tespit etmek için bir “suç soruşturması” açtığını açıklayan Adalet Bakanlığı eğer bu soruşturmada yatırımcıları kasten zarara uğratma amacını taşıyan gizli hareketler, büyük yatırımcıların kasıtlı ve organize spekülatif hareketlerini tespit edecek olursa, kripto para dünyası spekülatörlerin yargılanacağı yeni bir sürece girebilir.

Bu da kripto para dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı anlamına gelecektir zira artık kripto paralara yatırım yapan küçük yatırımcıların da art niyetli girişimlere karşı güçlü bir yasal koruma altına alındığı resmen onaylanmış olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>