ABD Rus siber güvenlik sektörüne yaptırım uyguluyor

0

ABD Rus siber güvenlik

ABD Rus siber güvenlik sektörüne, saldırılar nedeniyle yaptırım uyguluyor. Ticaret Bakanlığı tarafından 6 şirket kara listeye alındı.

ABD Rus siber güvenlik sektörünü inceliyor

ABD, Rus siber güvenlik sektörüne yönelik yeni bir saldırı başlattı. Washington’un Rusya’yı suçladığı dijital casusluk da dahil olmak üzere dört bilişim şirketi ve diğer iki şirketle “saldırgan ve zararlı” faaliyetler nedeniyle ticareti kısıtladı.

Ticaret Departmanından yapılan açıklamaya göre, Nisan ayında altı şirket, teknoloji sektöründe Rus istihbarat teşkilatlarını destekleyen şirketleri hedef alan ABD Hazine Departmanı tarafından yaptırıma uğradı.

Ticaret Bakanlığı’nın kara listeye alması, ABD şirketlerinin onlara nadiren verilen lisanslar olmadan satış yapamayacağı anlamına geliyor.

Siber suçlar konusunda Rus hackerlar, tüm dünyada çok kötü bir üne sahip diyebiliriz. ABD’nin bazı şirketlere uyguladığı yaptırım, diğer ülkeler için de örnek oluşturabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>