ABD siber saldırı mı düzenledi?

0

ABD siber saldırı

Venezuela devlet başkanı Maduro, ABD siber saldırı yaptı iddiasında bulundu. Ülke dört gündür karanlıklar altında kaldı!

ABD siber saldırı için açıklama yapmadı

ABD ile Venezuela arasında ekonomik ve siyasi gerginlik tırmanmaya devam ediyor. Petrol anlaşmazlığıyla başlayan gerginlik Venezuela’nın kendi kripto parasını üretmek zorunda olmasına kadar ilerlemişti. Son olarak ABD’nin Maduro’nun Venezuela devlet başkanlığını tanımaması, bu gerginliği daha da yükseltti.

Geçtiğimiz günlerde Venezuela’nın büyük bir bölümüne elektrik sağlayan Guri hidroelektrik santralinde kesinti meydana geldi. Bu kesinti sonrasında ülkenin yüzde 80’lik bölümüne elektrik sağlanamadı. Yaklaşık dört gündür devam eden kesinti hakkında Maduro paylaştığı tweet ile ABD’nin siber saldırı düzenlediğini iddia etti. İddialar arasında ABD’nin Elektromanyetik Darbe (EMP) saldırısı düzenlediği ve kesintinin bundan kaynaklandığı yer alıyor. ABD cephesinden ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>