ABD Ticaret Şefi çip finansmanı teklifi verecek

0

ABD Ticaret Şefi

ABD Ticaret Şefi çip finansmanı için yeni teklif vermeyi planlıyor. Bunun için ABD Ticaret Şefi diğer şirketlerle görüşme sağlıyor.

ABD Ticaret Şefi çip finansmanı için görüşmelerini sürdürüyor

ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo Michigan’da Kongre’nin ABD yarı iletken üretimini genişletmek amacıyla 52 milyar doları onaylaması için bir adım atacak. Raimondo, dünya çapındaki şirketlerden çip piyasasına ilişkin verileri incelemeye devam edecek.

Detroit’in Üç Büyük otomobil üreticisi ve diğer küresel otomobil üreticileri, yarı iletken sıkıntısı nedeniyle üretimi kısmak ve hatta ısıtmalı koltuklar veya dijital hız ölçerler gibi özellikleri olmayan bazı araçlar yapmak zorunda kaldılar.

Eylül ayında Ticaret Departmanı, otomobil üreticilerine, çip şirketlerine bilgi talebinde bulunarak, bilgilerin tedarik zinciri şeffaflığını artıracağını söyledi ve yanıt vermek için 8 Kasım’a kadar bir son tarih belirledi.

Raimondo gazetecilere verdiği demeçte, “Asya’daki birçok şirket dahil” 150’den fazla firmanın gönüllü olarak departmana veri sunduğunu söyledi. Raimondo: “Yanıt hacminden çok memnunuz. Bunlar son derece ayrıntılı ve hala başvuruların kalitesini değerlendiriyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>