ABD, Uber’i dava ediyor

0

ABD içinde onlarca milyon kullanıcıya sahip olan Uber, şimdi baş savcının hakkında açtığı davayla yüzleşmek durumunda. 

Ah be Travis!

2016 yılında uygulamadaki bir açığı kullanan hacker’lar 25 milyon Uber kullanıcısının kredi kartı bilgilerini ve özel bilgilerini çalmışlardı. Ancak şirketin bundan zarar göreceğini düşünen o dönemli CEO ve Uber’in kurucusu Travis Kalanick bu sızmayı medyadan saklayarak hacker’lara 100 bin dolar fidye ödemişti.

Kalanick’in görevden uzaklaştırılmasının üzerine yerine gelen CEO ise olayı medyaya açıklamış ve kullanıcılardan özür dilemişti.

Savcılık şimdi olaya dair soruşturmanın ardından Uber’e de dava açıyor. Uber’in sorumsuzca davranarak kullanıcılarının önlem almasına engel olduğunu ve zarara neden olduğunu iddia eden savcının iddiasını mahkeme jürisi de haklı bulurs, Uber’i ağır bir ceza bekliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>