ABD uzaktan çalıştırılabilen forkliftlere yöneldi

0

Uzaktan çalıştırılabilen forklift

ABD iş gücünde yaşadığı sorunlar nedeniyle uzaktan çalıştırılabilen forkliftlere yöneldi. Bu sayede iş gücündeki açığın daha az hissedilmesi planlanıyor.

Uzaktan çalıştırılabilen forkliftler iş gücü açığını kapatabilir mi?

Tedarik zincirini zorlayan işgücü sıkıntısı ile birlikte, büyük ABD lojistik şirketleri ArcBest ve NFI Industries, uzaktan çalıştırılabilen binlerce forklift kullanmayı planlıyor.

Uzaktan kumandalı forkliftler yapan Startup Phantom Auto, tedarik zinciri sektörünün otomasyona yönelik hızlanan yatırımlarından iki kat fayda sağlayacak. ArcBest ve NFI yaptıkları açıklamada, Phantom’da 42 milyon dolarlık bir yatırım turuna da katılacaklarını söyledi.

Association for Advanced Automation’dan alınan verilere göre, endüstriyel otomasyona yapılan yatırımlar pandemi sırasında arttı. Phantom ve ArcBest, malları depolar ve fabrikalar arasında kendi başlarına veya iş sahasından kilometrelerce uzakta oturan bir sürücü tarafından çalıştırılarak hareket ettirebilen forkliftleri birlikte geliştiriyor.

Teknoloji, bir operatörün farklı konumlarda birden fazla forklifti kullanmasına izin verebilir ve uzak sistemler, otonom olarak çalışacak şekilde tasarlanmış araçları da yedekleyebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>