ABD ve AB veri aktarımları için görüşüyor

0

ABD ve AB veri aktarımı

ABD ve AB veri aktarımlarını korumak için görüşmeleri ilerletiyor. Facebook gibi dev şirketlerin, veri aktarımı değerlendiriliyor.

ABD ve AB veri aktarımları için görüşmelere devam ediyor

Wall Street Journal’ın bildirdiğine göre, ABD ve Avrupa Birliği’nden yetkililer, Facebook Inc ve diğer binlerce şirket için önemli olan müzakerelerle Atlantik boyunca veri akışını sürdürme konusunda ilerleme kaydetti.

Rapora göre iki taraf, katı AB gizlilik yasaları ile ABD gözetim önlemleri arasında uzun süredir devam eden bir anlaşmazlığı, bu yaz ABD’de yapılacak bir turdan sonra önümüzdeki hafta Brüksel’de devam edecek görüşmeler yoluyla çözerek. Böylelikle iki taraf veri aktarımlarının kesintiye uğramasını önlemeyi amaçlıyor. Ayrıca yayınlanan bir raporda ABD heyetinin, firmaların ABD topraklarında Avrupalılar hakkında kişisel bilgileri depolamaya ve bunlara erişmeye devam etmelerine izin verecek koşullar konusunda bir anlaşma yapmak amacıyla AB yetkilileriyle görüşeceği belirtildi.

ABD Ticaret Temsilciliği ve AB ofisi, Reuters’in yorum taleplerine henüz yanıt vermedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>