ABD’de 2,1 milyon kişi hala Dial-up kullanıyor

0

ABD’li internet servis sağlayıcısı AOL’un araştırması, ülkede internete bağlanma alışkanlıkları hakkında ilginç sonuçları ortaya çıkardı.

Şirketin araştırmasına göre ülkede hala 2,1 milyon kişi, Dial-up yöntemiyle internete bağlanıyor. üstelik 56kbps hızıyla internete bağlanan bu kişiler her ay 20 dolar ücret ödemeye de devam ediyorlar.

56kbps hızıyla internete bağlanan bir kişinin, ortalama bir web sayfasını açabilmesi için 5 dakikadan fazla zaman gerekiyor. Ancak bu kullanıcıların sayısında yavaş bir düşüş de görünüyor. 2014’te, 2,4 milyon kişi olan Dial-up kullanıcı sayısı, 2015’te 2,2 milyona, 2016’da ise 2,1 milyona düşmüş durumda.

Eski donanımlar hala kullanılıyor

 

Bazı kullanıcıların, eski donanımlarını çalıştırmak zorunda kaldıkları için, sadece e-mail okumak, hava durumuna bakmak gibi ihtiyaçlarla dial-up aboneliklerini devam ettirdikleri düşünülüyor. Öte yandan ABD’de evlerin %70’inin geniş bant internete erişiminin olduğu biliniyor ve bunların %80’de 25 Mbps ve üstü hızları kullanıyorlar.

Dial-up kullanıcılarının sayısının hızlı bir düşüş göstermiyor olması ise operatörler açısından önemli soru işaretlerinden birini oluşturuyor. Kullanıcı sayısı fazla olduğu için operatörler Dial-up servisinden önemli bir gelir elde etmeye devam ediyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>