ABD’de araç paylaşım pazarı 2 kat büyüdü

0

Lyft kullanıcıları

Uber ve Lyft gibi şirketlerin öncülük ettiği araç paylaşım pazarı, giderek daha büyük ilgi görüyor ve bu da hem otomobil satışlarını olumsuz etkiliyor, hem de sarı taksicileri kızdırıyor.

Otomobil satın almaktan daha ekonomik bir çözüm

ABD’deki araştırmaya göre, ülkede son üç senede, araç paylaşım pazarı iki katın üzerinde büyüdü.

 Pew Research Center’ın yaptığı araştırmaya göre, 2015 yılında ABD vatandaşlarının sadece %15’i bu servisleri kullanırken, 2018’de bu rakam %36’da ulaştı. 

Ancak araştırmaya göre, şimdilik araç paylaşım servislerinin, “gerektiğinde kullanılan acil durum” hizmeti olarak görüldüğünü gösteriyor zira düzenli olarak bu servislerle ulaşım ihtiyacını karşılayanların oranı sadece %4’te kalmış durumda.

Öte yandan, 2015’de araç paylaşım servislerini hiç duymamış olan ABD’lilerin oranı %33 iken artık bu oran sadece %3’e inmiş durumda.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>