ABD’de Bitcoin hırsızı 572 milyon dolar ceza aldı

0

Bitcoin hırsızı

ABD’de Bitcoin hırsızı, vatandaşları yatırım vaadiyle dolandırdı. Yakalanan bu hırsız için 572 milyon dolarlık ceza verildi.

Bitcoin hırsızı için büyük ceza

Kripto para piyasasına ilgi duyan ama yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler, bu alandaki dolandırıcıların hedefi haline geldi. Birçok ülkede yüksek gelir vaadiyle vatandaşlar, Bitcoin aracılığıyla dolandırılıyor.

Son olarak ABD’den bu konuda bir haber geldi. İngiliz vatandaşı olan Benjamin Renolds isimli bir kişinin Bitcoin aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Control Finance isimli bir şirket kuran Reynold, vatandaşlara paralarını katlama ve garanti kazanç sağlama vaadinde bulundu.

Dünya genelinden 1000’i aşkın kişi aracılığyıal 22 bin 190 Bitcoin elde eden Reynold’ın suç ağı çökertildi. Vatandaşlardan topladığı paralarla 143 milyon dolar elde eden Reynold, Bitcoin’in değerlenmesiyle 1.2 milyar dolar gelire ulaştı.

New York Bölge Savcılığı tarafından yakalanan ve dolandırcılık yaptığı tespit edilen Reynold’ın cezası da belli oldu. Mağdurlar için 143 milyon dolar ödemesine karar veirlen Reynold, 429 milyon dolarlık da ayrı bir para cezasına çarptırıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>