ABD’de dijital saldırı uyarısı

0

ABD hükumeti, halka açık bir uyarı yayınlayarak, önemli enerji santrallerine ve endüstri kuruluşlarına dijital saldırı hazırlığının yapıldığını duyurdu.

Söz konusu saldırıların çok sofistike dijital yöntemler kullanan hackerlar tarafından gerçekleştirilmesinin beklendiğini duyuran güvenlik uzmanları, saldırıların başarıya ulaşması halinde ülke çapında enerji kesintileri ve endüstriyel kurumlarda ağır maddi hasarın meydana gelebileceğinin de altını çizdiler.

Department of Homeland Security ve Federal Bureau of Investigation (FBI) tarafından tüm büyük kamu ve özel kuruluşlara gönderilen uyarı mektubunda, nükleer tesisler, havaalanları, enerji ve su gibi alt yapı tesislerin ağır risk altında olduğu belirtildi ve bu kurumların yöneticilerinin dijital güvenlik önlemlerini sağlamak konusunda gerekli adımları atmaları istendi.

Dijital güvenlik firması Dragos’un güvenlik uzmanlarından Robert Lee ise bu uyarı mektubu hakkında, DHS ve FBI’ın Rusya’dan gelecek bir saldırıya dair duyum aldıklarını ve ağır bir hazırlık içinde olduklarını vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>