Techinside Google News
Techinside Google News

ABD’de yüksek hızlı internet yaygınlaşıyor

Teknoloji konusunda önde gelen ülkede fiber internet coğrafi dezavantajı bulunan şehirlere bile getiriliyor.
- Advertisement -

Google Fiber’in gigabit bağlantılarının hızlı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Google’ı unutabilirsiniz zira Minneapolis’tekiler için gelecekte bu hız adeta 56k gibi kalacak. Amerikalı internet servisleri şirketi US Internet şehre önümüzdeki yazdan itibaren şehre saniyede 10 gigabit hızında bağlantı sağlayacağını açıkladı. Servis aylık 400 dolarlık ücretiyle biraz pahalı da olsa, daha “normal kalan” gigabit internet 65 dolarlık ücrete sunulacak. Firmanın yüksek hızlı interneti sadece şehrin batı yakasındaki 30.000 hane için sunulacak.

Üstelik Minessota bölgede interneti hızlanan tek eyalet olmayacak. Bir başka proje Kentucky’nin doğu kısımlarına yüksek hızda internet getirecek. Eyaletin doğu kısımları tam olarak bir teknoloji cenneti olmasa da devlet görevlileri bunu değiştirebilecek bir anlaşmaya imza attılar. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Macquire Capital 5 Kentucky şehrinden geçen bir fiber ağı kuracak ve 2018 yılına kadar tüm eyalet fiber ile donatılacak.

Milletvekili Hal Rogers anlaşma hakkında “Doğu Kentucky limitsiz teknoloji tümcesi ile eş anlamlı olacak. Coğrafi problemlerden dolayı çizilen sınırlar ortadan kalkacak” diye konuştu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir