ABD’den Samsung’a yasak geldi

ABD Samsung
ABD Samsung

Mahkeme kararıyla ABD’de Samsung’a Galaxy Tab 10.1 tablet satışı için yasak geldi. Bu yasakla ABD, Apple’ın yanında yer aldı.

ABD’den Samsung’a tablet satış yasağı

ABD federal mahkemesi, Samsung’un yeni Galaxy Tab 10.1 tablet bilgisayarının satışını yasakladı ve iddia edilen patent ihlali nedeniyle iki teknoloji devi arasındaki sert bir anlaşmazlıkta Apple’ın yanında yer aldı.

Kuzey Kaliforniya’daki ABD bölge mahkemesi “Samsung’un ürününü Apple’ınkine daha çok benzetmek için tasarımını değiştirdiğine” karar verdi. Samsung, nihayetinde ABD’deki tüketiciler için üstün teknolojik özelliklerin kullanılabilirliğini azaltacağını açıklanan karar için “hayal kırıklığına uğradığını” söyledi. Samsung, daha fazla dava bekleyen ihtiyati tedbirin “ürünün genel tasarımının yalnızca bir yönünü ele alan tek bir tasarım patentine dayandığını” söyledi.

Mahkeme, “Samsung’un argümanları tarafından ikna edilmediğini” söyledi.

Apple, Nisan 2011’de yaptığı ilk şikayette Samsung, Google’ın Android’inde çalışan Galaxy cep telefonları ve tabletlerinin tasarımında Apple teknolojisini “kopyalamakla” suçlamıştı. İki teknoloji devi arasındaki bu iddialar bir hayli geçmişe dayanıyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz