ABD’li Vizio Çin’e satıldı

0

Kaliforniyalı televizyon ve elektronik üreticisi Vizio, Çin’li LeEco’ya, 2 milyar dolar karşılığında satıldı. Ürettiği UltraHD TV’ler ile dikkat çeken ABD’li üreticiyi satın alan LeEco ise stream video yayını yapan bir içerik üreticisi. Vizio ile ABD pazarındaki gücün arttırmayı ve markanın akıllı televizyonlarına kendi uygulamalarını gömerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı hedefleyen LeEco aynı zamanda akıllı televizyonlar üzerinden reyting hesaplayan Inscape uygulamasına da ortak olacak gibi görünüyor.

Engadget’ın haberine göre, TV üreticisinin kurucusu William Wang tarafından kurulan şirket, akıllı televizyonlardan topladığı veriler sayesinde reyting ölçümleri yapabiliyor. Vizio ile 10 yıllık bir ortaklık sözleşmesi imzalayan Inscape sayesinder akıllı televizyonlara kurulabilecek uygulamadan gelecek veriler, yayınlarının reytingini ölçmek isteyecek TV kanallarına satılabilecek. Böylece oluşacak gelirin bir bölümü de Çinli LeEco’nun kasasına girecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>