ABD’nin ilk solar otoyolu açıldı

0

Elektrik enerjisiyle çalışan otomobillerin sayısı arttıkça şarj istasyonlarına olan ihtiyaç da büyüyor.

Güneş enerjisi ile sonsuz enerji

ABD Georgia’da ülkenin ilk solar otoyolu açıldı. Fransız Wattway şirketinin özel güneş panelleri ile donatılan otoyolda güneşten toplanan elektrik enerjisi otoyolda bulunan şarj istasyonlarına aktarılıyor.

Böylece yoldaki araçlar enerji ihtiyacı için bu istasyonlarda durup şarj yapabiliyorlar. Petrol ekonomisini sonlandıracağını açıklayan Biden’in başkanlığa geçmesiyle beraber, bu tür girişimlerin sayısının ABD’de hızla artması bekleniyor.

Trump, ABD’li petrol üreticisi şirketlerin ve bu şirketler üzerinden gelir sağlayan sayısız Amerikalının kazanç kapısının kapanmaması için petrolden elektriğe geçişin çok daha yavaş olmasını planlıyordu. Ancak Trump seçimi kaybedince, ABD petrol ekonomisi de kaybetmiş oldu.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>