ABI Research IoT raporu yayınladı

0

ABI Resarch

IoT pazarı hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. ABI Research yayınladığı yeni bir rapor ile 2022 yılına yönelik IoT pazarı tahminlerini açıkladı.

ABI Research: IoT pazarı 21.5 milyar dolara ulaşacak

ABI Research, IoT sektörünü inceleyen “Nesnelerin İnterneti Kimliği ve Yönetim Hizmetleri” raporu yayımladı. Raporda, IoT kimliğinden ve yönetiminden elde edilen gelirlerin 2022’ye kadar 21.5 milyar dolara seviyesine ulaşması beklendiği vurgulandı. Bu çalışmaların arasında güvenlik, şifreleme, dijital sertifika yönetimi ve veri değişimi hizmetleri bulunuyor.

IDoT (Identity of Things) hizmetleri başta endüstriyel, imalat ve otomotiv endüstrileri olmak üzere önümüzdeki beş yıl içinde hızlı bir büyüme gösterecek.

ABI Research’in endüstri analisti Dimitrios Pavlakis konuyla ilgili olarak; akıllı ağ geçitleri, bulut hizmetleri ve API odaklı çözümler, kimlik ve yönetim hizmetleri sayesinde IoT dikey genişlemesine istikrarlı bir şekilde sürdürüyor dedi.

Bazı endüstriler güvenlik açısından o kadar güncel değillerse de, IoT pazarındaki tedarikçiler nihayet şifreleme ve cihaz sertifikası yönetimine önemli yatırım yapıyor.

BCC gibi diğer teknoloji araştırma şirketlerinin yayınladıkları IoT raporlarında da 2022’ye kadar yüzde 20-30 aralığında bir büyüme öngörülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>