Acast podcast startupı satın aldı

0

Acast podcast startup

Podcast reklam şirketi Acast, bir süredir startup satın alma girişimlerinde bulunuyordu. Acast podcast startupı RadioPublic’i satın aldı

Acast podcast startupı RadioPublic’i satın aldı

Podcast reklam şirketi Acast, 2016 yılında halka açık radyo pazarı PRX’ten çıkan startup RadioPublic’i satın aldı. Satın almanın mali şartları açıklanmazken, Acas RadioPublic’in operasyonel olarak etkilenmeyeceğini belirtti.

Acast’ın baş işletme ve strateji sorumlusu Leandro Saucedo, RadioPublic’in yetenekli ekibiyle çalışmak istediklerini söyledi. Ayrıca Saucedo, iki şirketin de podcast yayıncılığının açık ekosistemine sıkı sıkıya inandığını vurguladı. Şu anda ortaklıkla birlikte 20 binden fazla podcast ve aylık 300 milyon dinleyici gibi çok büyük bir ekosistem oluşmuş oldu.

RadioPublic’in kurucu isimlerinden MacDonald ise kullanıcılarını birer müşteri olarak değil, dinleyici olarak gördüklerini söylüyor. Amaçlarının ise podcaster ile dinleyici arasında ilişkiyi güçlendirmek olduğunu belirtiyor.

Podcast yayıncılığındaki trend çok hızlı bir şekilde yükselirken, bu alanda daha fazla satın alımlarla karşılaşıyoruz. Sadece podcast üzerine hizmet veren platformlar, gün geçtikçe güçleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>