Acer 2021’deki ikinci siber saldırıyı bildirdi

0

Acer ikinci siber saldırı

Mart ayında siber saldırıya uğrayan Acer, 2021’deki iknci siber saldırı olayını bildirdi. Bu saldırının, fidye saldırısı olduğu vurgulandı.

Acer 2021’de ikinci siber saldırı ile karşı karşıya

Acer, Desorden Group’a bağlı bilgisayar korsanlarının sunucuları ihlal ettiğini ve 60 GB’lık dosya çaldığını iddia etmesinin ardından bu hafta Hindistan’daki ofislerine bir siber saldırı yapıldığını doğruladı.

Grup, müşteri ve kurumsal iş verilerinin yanı sıra finansal bilgilere sahip olduğunu iddia ederek saldırı hakkında e-posta gönderdi. Bilgisayar korsanları bunun bir fidye yazılımı saldırısı olduğunu reddetti ve şirketin sunucularına “zaman içinde” erişime sahip olduklarını iddia etti.

Acer’dan bir sözcü saldırıyı doğruladı ve güvenlik ekiplerinin yakın zamanda Hindistan’daki yerel satış sonrası hizmet sisteminde “izole bir saldırı” tespit ettiğini söyledi. Acer sözcüsü, “Tespit edildiğinde hemen güvenlik protokollerimizi başlattık ve sistemlerimizin tam taramasını gerçekleştirdik” dedi. Sözcü: “Hindistan’daki potansiyel olarak etkilenen tüm müşterileri bilgilendiriyoruz. Olay, yerel kolluk kuvvetlerine ve Hindistan Bilgisayar Acil Müdahale Ekibine bildirildi ve operasyonlarımız ve iş sürekliliğimiz üzerinde önemli bir etkisi yok” dedi.

REvil fidye yazılımı grubu saldırıyı üstlendi ve o sırada bildirilen en yüksek oranlardan biri olan 50 milyon dolarlık fidye talep etti. Acer, hackerlar tarafından reddedilen gruba 10 milyon dolar ödemeyi teklif etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>