Acer ConceptD Pro serisi tanıtıldı

0

Acer, IFA 2019’da yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. NVIDIA Quadro GPU’lar ve 9. Nesil Intel Core işlemcilere sahip Acer ConceptD Pro serisi görücüye çıktı. Windows 10 işletim sistemiyle gelen aile, yapay zeka, sanal gerçeklik ve büyük veri analitiği uygulamalarının gereksinimleri karşılanıyor. 

Acer ConceptD Pro serisi sahnede!

Yeni model ailesinin tasarımına baktığımızda kehribar rengi alttan ışıklandırmaya sahip klavyeler göze çarpıyor. Bu tasarımın sade durduğunu söyleyebiliriz. ConceptD monitör serisine katılan CM2241W ise Acer’ın içerik üreticiler için hazırladığı, PANTONE ONAYLI monitör ailesini genişletiyor.

Yeni dizüstü model ailesinin öne çıkan en önemli özelliği gerçek zamanlı ışın izleme ve gelişmiş yapay zeka özelliklerini destekleyen dizüstü modeller arasında yer alması. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Acer Inc. Co-COO’su Jerry Kao, “NVIDIA Quadro GPU seçeneklerini, en talepkar profesyonel ve kurumsal müşterilerimiz için tüm yaratıcı PC portföyümüze taşımaktan dolayı heyecanlıyız” diyerek hedef kitleyi net bir şekilde ortaya koydu.

Yeni nesil bilgisayarlar özellikle 3D animasyonlar tasarlama ya da yüksek çözünürlüklü videolar düzenlemek için ideal görünüyor. 

Şimdi ConceptD Pro serisi modellerine tek tek yakından bakalım.

ConceptD 9 Pro

Ailenin en tepesinde yer alan dizüstü bilgisayar 17,3 inçlik bir 4K ekran ile geliyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlük sunan bilgisayarın PANTONE Onaylı ekranı Adobe RGB renk gamının yüzde 100’ünü kapsıyor ve Delta E < 1 düzeyinde renk doğruluğu sunuyor.

Yeni nesil bilgisayarda çok iş parçacıklı performans için 9. Nesil Intel Core i9 işlemciler kullanılıyor. Bu işlemci NVIDIA Quadro RTX 5009 grafik işlemciye ev sahipliği yapıyor. ConceptD 9 Pro ile birlikte gelen Wacon EMR kalem, mıknatıslı yapısıyla bilgisayara yerleşiyor. Kalemin 4.096 adet basınç seviyesi sunduğunu söyleyelim. Kullanıcılar kalem ile çizim yapmanın yanı sıra birlikte konsept geliştirirken not alabiliyor veya önemli noktaları işaretleyebiliyor. ConceptD Pro, RTX Studio programında yer alıyor.

ConceptD 9 Pro’nun 17,3 inç modeli, EMEA bölgesinde Kasım ayının ortalarında 5.499 eurodan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 7 Pro

15.6 inçlik 4K ekran ile gelen ConceptD 7 Pro da RTX Studio programına dahil bir model. 17,9 mm incelik ve 2,1 kg ağırlığı bulunan modelde yoğun iş yükleri için 9. Nesil Intel Core i7 işlemciler kulanılıyor. NVIDIA Quadro RTX 5000 GPU seçenekleriyle de veri bilimcilere, yazılım geliştiricilere, mühendislere ve profesyonel tasarım stüdyolarına aradıkları gücü sunabiliyor.

ConceptD 7 Pro’nun 15,6 inç modeli, EMEA bölgesinde Kasım ayının ortalarında 2.599 euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 5 Pro

Bu modelin 15.6 inç ve 17.3 inç olmak üzere iki farklı boyutu bulunuyor. Her iki versiyonda da 4K UHD çözünürlük sunan IPS ekran kullanılıyor. RTX Studio programında yer alan yeni ConceptD 5 Pro serisi, CAD tasarımları, animasyon ve simülasyon işleri için ideal. 9. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri ve NVIDIA Quadro RTX 3000’e kadar grafik işlemciler; mimarlar, 3D animasyon tasarımcıları, özel efekt uzmanları ve küçük tasarım stüdyolarının ihtiyaçlarını karşılamak için eklendi. 

Dizüstü bilgisayarın PANTONE Onaylı ekranı, Adobe RGB renk alanının yüzde 100’ünü kapsayan geniş renk gamıyla hassas renk üretimi sağlıyor.

ConceptD 5 Pro EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Ekim ayının ortalarında 2.499 euro’dan, 17,3 inç modeliyle Aralık ayının ortalarında 2.599 euro’dan, başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 3 Pro

Ailenin en erişilebilir üyesi olarak tanımlanan ConceptD 3 Pro özellikle fotoğrafçılar, endüstriyel tasarım öğrencileri, iç mimarlar, grafik tasarımcılar gibi dijital dünyaya aşina kişiler için uygun. Ayrıca, YouTube yayıncıları ve sosyal medya uzmanları için de ideal denebilir. Bu model de gücünü 9. Nesil Intel Core i7 işlemciden alıyor ve NVIDIA Quadro T1000 grafik işlemci ile geliyor. 

Model, 40 dB’in altındaki gürültü seviyesiyle sessiz ve rahat bir deneyim sunuyor. Seyahat halindeyken rahatlıkla kullanılması için tasarlanan üründe kullanıcılar, dahili parmak izi okuyucuyla Windows Hello üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde giriş yapabiliyor.

ConceptD 3 Pro, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Kasım ayının ortalarında 1.499 euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD 5 ve ConceptD 3

ConceptD 5 ve ConceptD 3 modelleri de IFA 2019’da güncellenerek karşımıza çıktı. Her iki model de gücünü 9. Nesil Intel Core i7 işlemciden alıyor. NVIDIA GeForce RTX 2060’a kadar GPU modelleriyle yenilenen ConceptD 5, 15 ve 17 inç ekran seçenekleriyle geliyor. ConceptD 3’te ise NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU karşımıza çıkıyor. 

Fiyatlarına bakacak olursak, ConceptD 5, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Eylül ayının ortalarında 1.999 euro’dan, 17,3 inç modeliyle de Kasım ayının ortalarında 2.199 euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

ConceptD3 ise yine aynı bölgede 15,6 inç modeliyle Ekim ayının ortalarında 1199 euro’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.

Yeni ConceptD Monitör

Çalışma alanına harici bir monitör eklemek isteyenler için geliştirilen 24 inçlik monitör, 75 Hz’ye varan yemileme hızı sunuyor. Monitörde RGB renk gamının yüzde 99’unu kapsayan renk doğruluğu bulunuyor.

Bu monitör de Aralık ayında 469 euro’dan başlayan fiyatlarla EMEA bölgesinde satışa çıkacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>