Acil toplanma alanını E-devlet’ten öğrenin

0

AFAD’ın “acil toplanma alanı sorgulama” bölümünden en yakın toplanma alanına erişilebiliyor

İstanbul’da dün meydana gelen 5,8’lik depremin ardından acil toplanma alanları gündeme geldi. Acil toplanma alanlarını doğal afetler sonrası toplanmaya müsait güvenli alanlar olarak tanımlamak mümkün.

İşte, doğal afetler sonrası bu alanlara en kısa sürede erişmek gerekiyor. Vatandaşlar bu noktada E-devlet’ten (turkiye.gov.tr) kendilerine en yakın acil toplanma alanını görüntüleyebiliyor. Bunun için ise turkiye.gov.tr’den Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) “acil toplanma alanı sorgulama” bölümüne bakılabiliyor. Bu bölüme il, ilçe, mahalle/köy ve cadde/sokak verilerini girdikten sonra en yakın acil toplanma alanına erişilebiliyor. AFAD’ın verdiği bilgiye İstanbul’da 2016 yılı itibarıyla 2 bin 356 acil toplanma noktası bulunuyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ise 470 acil toplanma alanı olduğunu bildiriyor.

En yakın acil toplanma alanını görüntülemek için şu adrese bakabilirsiniz.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>