Techinside Google News
Techinside Google News

ACMA, 5G spektrum planını duyurdu

ACMA, 5G spektrum dağıtımı için planlamasını açıkladı. IoT çin kilit bağlantı protokollerinden biri olacak 5G’ye adım adım yaklaşıyoruz.
- Advertisement -

ACMA, 5G spektrum dağıtımı için planlamasını açıkladı. Dördüncü sanayi devriminde özellikle nesnelerin interneti için kilit bağlantı protokollerinden biri olacak 5G’ye adım adım yaklaşıyoruz.

5G spektrum planlaması

Avustralya İletişim ve Medya Otoritesi (ACMA), mobil servisler için her iki 5G bandı sağlamaya ne zaman ve nasıl başlanabileceği de dahil olmak üzere beş yıllık 5G spektrum dağıtımı planını yayımladı. Ayrıca ACMA şimdi bununla ilgili daha fazla ayrıntı sağladığı gibi, 5G için milimetre dalga (mmWave) spektrumunun sağlanması üzerine de bilgi sağladı.

ACMA, 24.25GHz ve 27.5GHz arasındaki mmWave spektrumundaki inceleme sürecini hızlandırmaya karar verirse, bant genişliğini 2018 başında belirleyebilecek ve 2018 ortalarında yeni bir planlama yapabilecek. Aşağıdaki tablodan bu planlamayı görebilirsiniz:

5g spektrum

5G, dördüncü sanayi devrimini katalizleyerek endüstri, tarım ve tıp gibi farklı sektörlerde uzaktan kontrol gerektiren süreçleri hızlandıracak. IoT’de ana bağlantı protokollerinden biri haline gelecek. Gerçek zamanlı makine-makine, makine-insan, insan-insan etkileşimi sağlayacak. Otomatikleştirilmiş araçlar ve akıllı şehir tasarımları çok daha uygulanabilir hale gelecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir