Acron’dan SAP güvenliği üzerine ilk adım

0

Farklı sektörlerin bilişim alanındaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik danışmanlık servisleri sunan, Türkiye’nin en büyük SAP iş ortaklarından Acron, “SAP Güvenliği” alanında Türkiye’deki müşterilerine özel çözümler geliştirmeye başladığını duyurdu.

SAP Güvenliği alanında küresel iş çözümleri sunan “Onapsis” ve “Trend Micro” markaları ile firmalara özel çözümlere imza atan Acron, şirketlerin özellikle kritik iş süreçleri ve hassas verilerin yönetimi gibi alanlarda yaşadıkları güvenlik açıklarının tespit edilmesi ve giderilmesi noktasında hedefe yönelik çözümler geliştirecek.

SAP sistemlerinin güvenlik noktasında da diğer tüm BT unsurları kadar takip edilmesi gerektiğinin altını çizen Acron Genel Müdürü Semih Gür, “Türkiye’nin en büyük SAP İş Ortaklarından biri olarak, sunduğumuz uçtan uca çözüm portföyüne “SAP Güvenliği” segmentini de eklemek bizim için önemliydi. SAP BO, SAP Hana, SAP Router ve Web Dispatcher sistemleri özelinde sunduğumuz çözümlerle, Türkiye’de bu alanda bir ilki gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Günden güne gelişen danışmanlık ve hizmet hacmimizle ve küresel iş ortaklarımızla, pazarda farklılık yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

Onapsis EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Gerhard Unger da konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede; “Günümüzde firmalar, güvenlik mimarisiyle ilgili, özellikle de SAP güvenliği ile ilgili alanlarda, uzmanlık özelinde ciddi sıkıntılar yaşayabiliyor. Onapsis’in bu alandaki deneyimi ve yaygın küresel ekosistemi, Acron gibi büyük bir iş ortağının da katılımıyla Türkiye pazarında da hem danışmanlık hem uygulama düzeyinde, son derece güçlü hale geldi. Onapsis’in SAP Sertifikalı çözümleri, hem danışmalık hem de uygulama düzeyinde, firmaların güvenlik alanındaki gerçek ihtiyaçlarını karşılayacaktır” dedi.

Trend Micro Türkiye Genel Müdürü Yakup Börekçioğlu da konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede: “Siber saldırılar gerçeği, her gün gerçekleştirilen çeşitli saldırılarla artıyor. Bu saldırılar, özellikle kurumların veri akışlarına yönelik bilgi toplama özelinde gerçekleşiyor. Bu eylemler sonucunda, şirket verileri kullanılamaz hale gelerek ciddi sorunlar oluşmaktadır. SAP sistemleri, kurumların temel yaşam döngüsündeki önemi sebebiyle, bu yöndeki saldırıların özellikle  bölgemizde arttığını gözlemliyoruz.  Tüm bu döngünün güvenli ve sağlıklı olması için, SAP sistemi ve bu sistemin tüm donanım bileşenleri için geliştirdiğimiz “Trend Micro Akıllı Koruma Stratejisi”, bu sistemleri gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumaktadır. Bu nedenle, SAP dünyasında da Acron ile işbirliğimiz oldukça kritik ve müşterilerimiz için güvenli çalışma ortamı sağlayacaktır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>