Acronis’ten Geniş Kapsamlı Bulut Platformu

0

Acronis-logo-invert+%281%29Veri koruma çözümleri alanında dünyanın önde gelen çözüm sağlayıcı firmalarından birisi olan Acronis, bulut için geliştirdiği veri koruma platformu Acronis Data Protection Platform’u pazara sunduğunu duyurdu.  Yeni kuşak bulut platformu; servis sağlayıcıların, değer katan iş ortaklarının ve distribütörlerin müşterilerine sundukları veri korumasını yeniden tanımlıyor.   Acronis Data Protection Platform yedekleme, felaket kurtarma, güvenli dosya senkronizasyonu ve paylaşımı için komple bir veri koruma çözümü sunuyor. Bulut üzerindeki verilerin korunmasına yönelik servisler açısından henüz yeterli hizmet sunumunun bulunmadığı hızlı büyüyen pazarda, Acronis söz konusu çözümle iş ortaklarına önemli bir ivme kazandıracak. Platform; servis sağlayıcılar, değer katan iş ortakları ve  distribütörler tarafından kullanılan farklı yaygınlaştırma ve iş modelleri ile geniş kapsamlı teknoloji ortamlarını destekliyor.

Bu duyuruyla birlikte Acronis, pazarın önde gelen bulut yedekleme çözümü Acronis Backup Cloud’un yeni versiyonunun yanı sıra yeni dosya senkronizasyon ve paylaşım çözümü Acronis Files Cloud’u da pazara sunmuş oldu. Acronis, ayrıca, veri yedekleme ve felaket kurtarımı için sunduğu “hepsi bir arada” çözümü Acronis Felaket Kurtarma Hizmetinin de global olarak erişilebilir olduğunu açıkladı.

Bulut, Veri Koruması Açısından Önemli Büyümeye İşaret Ediyor

İş dünyası felaketlerle karşı karşıya kalma, veri kaybı yaşama risklerine karşı her zamankinden daha fazla açık durumda. Birçok kurum daha güçlü koruma sağlamak için bulut çözümlerini araştırıyor.  IDC tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre(*); harici bulut altyapılarını halen kullanan ya da gelecek 12 ay içinde kullanmaya başlayacak olan işletmeler açısından bulut altyapısına geçme nedenleri arasında %55 ile ilk sırada veri depolama, yedekleme ve kurtarma alıyor.

Eksiksiz Veri Koruması: Gelişkin yapıdaki bulut mimarisi ile Acronis Veri Koruma Platformu; yedekleme, felaket kurtarma, dosya senkronizasyon ve paylaşımının da yer aldığı  SaaS (software-as-a-service) çözümleri sağlamaktadır.  Söz konusu platform Acronis AnyData Engine –pazarda bir benzeri olmayan, herhangi bir lokasyondaki herhangi bir verinin  toplanması, depolanması, kurtarılması, kontrol edilmesi ve erişimine imkan veren güçlü veri koruma teknolojisi- ile güçlendirilmiştir.

Farklı İş Modellerini Destekleyen Esneklik: Acronis Veri Koruma Platformu tüm iş ortaklarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere farklı iş modellerini, farklı yaygınlaştırma ihtiyaçlarını desteklemektedir:

·         Değer Katan Satıcılar ve Distribütörler – Acronis tarafından barındırılan ve kolay kullanımlı SKU’larla birlikte sağlanan Veri Koruma Platformunu bir hizmet olarak satabilirler.

·         Servis Sağlayıcılar – Veri Koruma Platformunu kendi bünyelerinde barındırabilir, yönetebilir ve kendi markaları ile sunabilirler.

Büyük oranda esneklik sağlayan “kullandığın kadar öde” modelleri ise, iş ortaklarının yeni veri koruma hizmetleriyle birlikte üst kategori ya da çapraz hizmetleri satabilmelerine imkan vermekte, halihazırdaki sunum portföylerini genişletme fırsatları yaratmaktadır.

Geniş Yelpazede Teknoloji ve Ortam Desteği: Acronis Veri Koruma Platformu servis sağlayıcıların farklı ortam ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanmış olup, Windows, Mac, Hyper-Visor, VMware, RHEV, Oracle VM, Microsoft Exchange ve  SQL’in yanı sıra XEN, KVM, Linux, Virtuozzo, Docker, Open-Xchange ve MySQL ı da destekleyerek geniş kapsamlı sistem desteği sunmaktadır. Platform bünyesindeki otomasyon özelliği iş ortaklarına kolay ve hızlı ölçeklendirme yapabilme imkanı vermekte, böylece iş ortaklarının, büyüyen işlerine paralel olarak milyonlarca kullanıcıyı sorunsuz biçimde desteklemesi sağlanmaktadır.

Acronis Backup Cloud: Yeni Versiyonuyla Artık Daha Fazla Sayıda Sistemi ve Cihazı Destekliyor

Acronis Backup Cloud pazarda kendisini kanıtlamış bir bulut yedekleme ve kurtarma çözümüdür. Global olarak erişime hazır olan  Acronis Backup Cloud’un yeni versiyonu ile aşağıdaki pek çok yeni özellik kullanıma sunuluyor:

·         Microsoft SQL, Microsoft Exchange ve Mac OS X ortamları için genişletilmiş destek

·         Büyük hacimli verilerin kolaylıkla buluta taşınması için verilerin posta yoluyla Acronis’e gönderilerek yüklenmesini sağlayan özel “Initial seeding” hizmeti

·         Doğrudan merkezi yönetim konsolu kullanılarak lokal yedekleme ve kurtarma yapabilme

Bulutta Güvenli Dosya Paylaşımı ve Senkronizasyonu: Acronis Files Cloud

Acronis Files Cloud hem ofis içindeki çalışanların hem de mobil çalışanların kolay kullanımlı ve güvenli bulut hizmeti ile güvenli dosya erişim, senkronizasyon ve paylaşımını gerçekleştirmesine imkan sağlıyor. Bu çözüm servis sağlayıcıların ve iş ortaklarının, sayıları hızla artan mobil kullanıcıları ve  giderek yaygınlaşan BYOD yaklaşımını güvenli biçimde destekleyerek kurumların bu alandaki ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı oluyor. Acronis Files Cloud; Box,  Dropbox gibi son kullanıcı düzeyindeki çözümler ya da daha az güvenli dosya erişim, senkronizasyon ve paylaşım çözümlerinden farklı olarak, dokümanların ve işle ilgili dosyaların özel bulutta saklanmasını sağlarken, kriptolama, denetim kayıtları ve kullanıcı yönetimi gibi kapsamlı güvenlik fonksiyonları ve kontrolleri de sunuyor. Acronis Files Cloud İngilizce, Almanca ve Rusça olarak pazarda yerini alırken,  ilave diller için destek ise bu yılın ikinci yarısı için planlanıyor.

Acronis Felaket Kurtarma Hizmetine Global Erişim Sağlanabiliyor: Acronis Felaket Kurtarma Hizmeti; dosyaları, sunucuları, ve tüm veri merkezlerini koruyacak, hepsi bir arada ve hibrid yapıda bir bulut yedekleme ve felaket kurtarma çözümüdür. Hem kurtarma noktası hedeflerine (RPO) hem de kurtarma zamanı hedeflerine (RTO) odakladığından, özellikle veri kaybına, sistem kesintilerine ve risklerin azaltılmasına karşı üst düzeyde hassasiyet gösteren kurumlar için tasarlanmıştır. Acronis Felaket Kurtarma Hizmetlerine global olarak erişilebilmektedir.

“Dünyanın her yerinde, kurumlar, bir felaketle karşı karşıya kalma, veri kaybetme ve bunların getirdiği sıkıntıları yaşama konusunda “eğer karşılaşırsak” yerine “ne zaman karşılaşırız” diye yaklaşmalıdır” diyen  Acronis kurucusu ve CEO’su Serguei Beloussov, Acronis veri koruma platformu Acronis Data Protection ile komple veri korumasının hem kolay uygulanabilir hem de hemen her ölçekteki kurum için ulaşılabilir maliyetli bir çözüm olduğunu ifade etti ve söz konusu çözümün fırsatlarla dolu olan bu pazara yatırım yapmak isteyen servis sağlayıcı firmalara ve değer katan iş ortaklarını güçlendireceğini söyledi.

“Acronis’in yedekleme, felaket kurtarımı, güvenli dosya senkronizasyonu ve paylaşımını adresleyen kapsamlı bir bulut platformu sunma vizyonu, izole nokta çözümlerden daha güçlüsünü arayan pek çok kuruma cazip gelecektir” diyen ESG kıdemli analisti Jason Buffington, veri koruması alanında saygın bir isme sahip olan Acronis’in esneklik ve kolay kullanım özelliklerini de eklediği bulut platformu ile veri kaybı ve felaket durumlarına karşı eksiksiz biçimde korunarak BT hizmetleri sunabilme konusunda pek çok kuruma ilham vereceğine inandığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>