adesso 2014 yılına ilişkin rakamlarını açıkladı

0

operational-cot-isletme-maliyetiBilişim sektörünün önde gelen teknoloji şirketlerinden adesso, geçtiğimiz günlerde 2014 yılı ciro rakamlarını ve karlılık oranını açıkladı. Organik büyüme sonucu şirket, 2014 yılı içerinde cirosunu yüzde 16 artırarak 156,9 milyon avroya ve EBITDA sonucunu yüzde 26 artırarak 9,8 milyon avroya çıkardı. Adesso, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştı. Türkiye Ofisi 2014 yılında hızlı bir büyüme gerçekleştirerek, 1 milyon lira satış cirosuna ulaştı. Adesso Türkiye ofisi aynı dönemde çalışan sayısını da 30 tam zamanlı personele çıkardı.

adesso Türkiye Genel Müdürü Burak Barı, “2014 yılını Türkiye ofisi olarak verimli geçirdik. Bizim için öncelik Türkiye pazarına girmek ve yeni müşteriler kazanmaktı, sonuçta Türkiye için yeni olan bir markayı temsil ediyoruz. Bunu başardık ve birçok sektörde alanında lider şirketlerle çalışmaya başladık. Performansımızı daha da artırarak, büyüme stratejimiz doğrultusunda 2015 yılı için yeni başarılara ulaşmak başlıca hedefimiz olacak” dedi.

adesso Türkiye Bilgi Teknolojileri, kurumsal müşterilerine Bilgi Teknolojilerinin ağırlıklı olarak uygulama geliştirme, Analist ve Test Uzmanı alanlarında dışkaynak sağlama, dijitalizasyon projeleri, portal çözümleri, test otomasyon çözümleri, özel proje geliştirme hizmetleri ve yönetim danışmanlığı hizmetlerini sunmaktadır. 2015 yılı hedefleri için ise Burak Barı, “2015 yılında hali hazırdaki hizmet alanlarımıza yenilerini ekleyerek, hizmet portföyümüzü daha da genişleteceğiz. Ekip sayımızı 50’nin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Türkiye pazarı öncelikli hedefimiz olsa da buna paralel olarak yurtdışı projelere de ağırlık vereceğimiz bir yıl olmasını istiyoruz. Bu seneki hedeflerimizden biri, Türk mühendislerimiz ile Avrupa’ya yazılım geliştirme hizmeti gerçekleştirmek olacaktır” diye konuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>