Adidas 3D baskılı tabanlar geliştirdi

0

Adidas 3D baskı

Spor ve ileri teknolojiyi bir araya getiren Adidas 3D baskılı tabanlar geliştiriyor. Bu tabanlar, koşu performansını artırıyor.

Adidas 3D baskılı tabanlar ile performans artırıyor

Uzun bir süredir katmanlı üretim konusunda çalışmalar yürüten Adidas, yeni bir projeye daha imza attı. Adidas, 3D baskı şirketi Carbon ile ortaklaşa oluşturduğu yüksek teknolojili 4DFWD’yi tanıttı.

Ayakkabılar, koşucunun dikey kuvvetlerini ileri harekete dönüştürmek için farklı bir “4D” papyon-kafes desen tasarımına sahip.  Bu tasarın, 3D baskı ile hayata geçirilmiş durumda.

Bu tasarım, daha konforlu ve daha uzun çalışmalara olanak sağlamak için frenleme kuvvetlerini azaltırken yastıklamayı yüzde 23 oranında artırıyor. 5 milyon farklı desen üzerinde çalışılan tasarım, mekanik test koşullarında dikey yükleme altında üç kat daha fazla ileri hareket sağlıyor.

Hypebeast’e göre ayakkabılar, 15 Mayıs’ta Core Black / Solar Red’de 236 dolara satılacak. 12 Ağustos’da ise dünya çapında satışta olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>