AdLingo platformu ile yeni nesil reklamcılık

0

Google tarafından desteklenen AdLingo platformu, yeni nesil reklamcılığın temelini atıyor. AdLingo ile etkileşimli reklamlar daha faydalı olacak.

AdLingo platformu yapay zeka kullanıyor

Yaşanan dijitalleşme ve yapay zeka teknolojileri ile reklam sektöründe de önemli bir dönüşüm gerçekleşiyor. Google tarafından desteklenen AdLingo, tıpkı e-ticaret sitelerinde olduğu gibi etkileşimli bir reklamcılık sunuyor.

Sohbet botu olarak nitelendirebileceğimiz AdLingo, müşteriler reklama tıkladığında göreve başlıyor. Sohbet botu olarak müşteri ile konuşmaya başlayan platform, müşterinin tüm sorularına cevap veriyor. Böylelikle marka veya ürün hakkında müşterinin aklındaki sorular gideriliyor.

Tophetter ve Kia gibi dev markalarla yaptığı reklam çalışmaları sonrasında AdLingo büyük bir ses getirmişti. Böylelikle e-ticaret sektöründe yaşanan dönüşümü, reklam sektöründe de göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>